ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

ALPARSLAN TÜRKEŞ MAHALLE KÜLTÜR EVİ

Geri
ALPARSLAN TÜRKEŞ MAHALLE KÜLTÜR EVİ

ALPARSLAN TÜRKEŞ MAHALLE KÜLTÜR EVİ

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz merkez mahallelere yapacağını duyurduğu ve çalışmalarına başladığı Mahalle Kültür Evleri’ne bir yenisi ekledi. Kayı Mahallesi’nde Alparslan Türkeş Parkı içerisine yapılan ve yine aynı ismi taşıyan Mahalle Kültür Evi hizmete açıldı.

Merhum Alparslan Türkeş’in ismini taşıyan mahalle kültür evinde, çok amaçlı salondan kütüphaneye, dersliklerden sanat atölyelerine kadar birçok donatı yer alıyor.

 

KAHRAMANKAZAN'DA MAHALLELİLİK KÜLTÜRÜ

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un ilçeye dair en önemli projeleri arasında yer alan ve ilçedeki tüm merkez mahallelere birer kültür evi kazandıracak olan Mahalle Kültür Evleri projesi tüm hızıyla ilerliyor. Merkez mahallelerde yapılacak olan kültür evlerinde, çok amaçlı salondan kütüphaneye, dersliklerden sanat atölyelerine kadar birçok donatı yer alacak. 

 

Mahallelilik bilincini artıracak, birlik ve beraberliği pekiştirecek, çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimine katkı sunacak olan Mahalle Kültür Evleri birçok donatıyı bünyesinde barındıracak. Mahalle kültür evlerinde, 200 kişilik çok amaçlı salon, kütüphane, fuaye alanı, 6 adet derslik, resim, müzik ve el sanatları atölyeleri ile öğretmenler odası yer alacak. 550 metrekare inşaat alanına sahip olacak ve İki katlı olarak inşa edilecek mahalle kültür evleri, kültür değerlerimizi yansıtan bir mimariye sahip olacak.

 

Kültür Evlerinde çocuklar için etüt dersleri, resim, el sanatları, satranç ve müzik eğitimleri verilirken, yetişkinler için ise Kuran-ı Kerim, el sanatları, amigurimi ve iğnesi oyası gibi daha birçok farklı alanda eğitim verilmekte.