ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KENT MEYDANI

Geri
KENT MEYDANI

KAHRAMANKAZAN’IN ÇEHRESİ MODERNLEŞİYOR: KENT MEYDANI

 

Kahramankazan Belediyesi, sadece altyapıya değil, insanların yaşam kalitesine odaklanan dikkat çekici projelerine devam ediyor. İlçenin dokusunu kökten değiştirecek ve yeni bir çehre kazandıracak olan Kent Meydanı projesinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Modern bir yaklaşımla tasarlanan ve şimdiden şehrin merkezine ayrı bir canlılık katacak olan meydan, ilçenin en büyük bütçeli yatırımı olma özelliği de taşıyor. Proje kısa süre içerisinde tamamlanarak halkın hizmetine açılacak.

 

Yaklaşık 5 dönümlük bir alanı kaplayan Kent Meydanı projesi, ilçenin ihtiyaçlarına cevap veren önemli bir altyapıya sahip olacak. İçinde 450 araç kapasiteli iki katlı otopark, dinlenme alanları, mescit, kafeterya, abdesthane ve umumi tuvaletler bulunacak. Ayrıca, yazın serinlemek için havuz, kışın ise buz pateni yapılabilen pist gibi çok amaçlı alanlar da meydanın içerisinde yer alacak. Kent Meydanı ilçenin kısa sürede gösterdiği büyük gelişim ile doğru orantılı olarak artan nüfusun ileride oluşturabileceği trafik sorununun da şimdiden önüne geçmiş olacak. Aynı zamanda meydan, sosyal bir buluşma noktası olarak da tasarlanırken, içinde bulunan birçok donatı ile vatandaşlara hoşça vakit geçirebilecekleri alanlar sunacak. Oğuz, “Göreve geldiğimizden bu yana sözlerimizi tek tek yerine getiriyoruz ve bu projemiz de bunun bir parçası. Kent Meydanı, Kahramankazan'a hem modern bir çehre kazandıracak hem de yaşanan sorunlara çözüm sunacak. Şu an, projemizin yapımına ekiplerimizle birlikte hızla devam ediyoruz. Kahramankazan'a, daha yaşanabilir bir gelecek sunmak adına durmaksızın çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

 

Bu proje, Kahramankazan'ın sadece fiziksel çehresini güzelleştirmeyi değil, aynı zamanda insanların sosyal hayatına da dokunmayı amaçlıyor.