ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE REHABİLİTA...

Geri
KAHRAMANKAZAN SOKAK HAYVANLARI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

SEVİMLİ DOSTLARIMIZA SICACIK YUVALAR

 

Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki sahipsiz ve korunmaya muhtaç hayvanlar için önemli bir adım attı. Kahramankazan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin inşasıyla birlikte, ilçedeki hayvanların barınma ve diğer tüm ihtiyaçları eksiksiz olarak karşılanacak. Ayrıca hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlara da yine buradan faydalanarak kendilerine sevimli dostlar edinebilecekler.

 

Merkez, modern bir yaklaşımla tasarlanırken idari bina, ameliyathane ve kedi evi gibi daha farklı pek çok alanı da içinde barındırıyor. Bu sayede yaralı ve hasta hayvanların tedavileri en üst düzeyde uzman veteriner hekimlerce gerçekleştirilecek. Başıboş hayvanlar için güvenli bir sığınak oluşturacak ve toplamda 1500 hayvan kapasitesiyle, ilçedeki barınma ihtiyacının büyük bir kısmını karşılayacak olan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sokak hayvanları ile ilgili yaşanan problemlere kapsamlı bir çözüm sunacak. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bu projeyi sokak hayvanlarını korumak ve onlara yardım etmek için ilçeye kazandırdıklarını ifade ederken, merkezde yaralı, hasta ve korunmaya muhtaç hayvanların, en iyi şekilde bakım ve rehabilitasyon süreçlerinden geçirileceğini de belirtti. Ayrıca, bu merkez vatandaşlar için de önemli bir sosyal alan oluşturacak. Hayvan severler, hem barınakta minik bir gezintiye çıkabilecek hem de gönüllü olarak bu merkezden hayvan sahiplenebilecekler.

 

Kahramankazan, hayvanlara karşı gösterdiği duyarlılık ve ilçede bu kapsamda yapılan yatırımlar ve faaliyetler ile tüm topluma örnek olacak önemli bir rol model olmayı üstleniyor.