ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN MİLLET BAHÇESİ

Geri
KAHRAMANKAZAN MİLLET BAHÇESİ

KAHRAMANKAZAN MİLLET BAHÇESİ

 

Kahramankazan'ın gelişimine büyük katkı sağlayan, ilçeye önemli bir yeşil alan kazandıran ve içerisinden çay geçmesi özelliğiyle öne çıkan Kahramankazan Millet Bahçesi tamamlandı.

 

Millet Bahçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde 191 dönümlük geniş bir alana kurulmuş olmakla birlikte, içerisindeki zengin donatılar sayesinde farklı ihtiyaçlara ve zevklere hitap eden birçok aktiviteye imkan sunuyor. Ayrıca içerisinden çay geçen tek Millet Bahçesi olma özelliği Kahramankazan’a ayrıcalık katıyor. Sporseverler için spor kompleksleri ve bisiklet yolları, kültür ve sanat tutkunları için Millet Kıraathanesi, amfi tiyatro ve sanat sokağı, geleneksel lezzetleri keşfetmek isteyenler için yöresel ürünler pazarı ve botanik parkı gibi çeşitli alanlar mevcut. Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri çocuk müzesi ve oyun alanları, festival alanı ve sanat atölyeleri de Millet Bahçesi'nin zenginliklerinden sadece birkaçı.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, millet bahçesinin tamamlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, projenin sadece ilçeye değil, aynı zamanda Ankara'ya nefes alma imkânı sunacağını vurguluyor. Kahramankazan Millet Bahçesi, şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğanın tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir mekân olarak öne çıkıyor. Başkan Oğuz, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Kahramankazan’a verdiği hizmetlerden dolayı şükranlarını sunduğunu ifade etti.