ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

ENGELSİZ KAFE

Geri
ENGELSİZ KAFE

Kahramankazan Engelsiz Kafe misafirlerini bekliyor

Bu kafede engel yok, sevgi var

Kahramankazan Belediye Başkanımız Sn. Serhat Oğuz’un Sosyal Sorumluluk Projesi olan ‘Kahramankazan Engelsiz Kafe’ hizmete başlamıştır. İşletmesinden aşçılığına, garsonluğundan temizliğine kadar tüm işlerin engelli bireyler tarafından yapıldığı ve buradan elde edilecek gelirin kendilerine bırakıldığı Engelsiz Kafe hizmete girdi. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde açılan kafenin ilk menüsü ise üzüm hoşafı ve ekmek oldu. Engelli bireyler misafirlerine açılışa özel bu menüyü ikram etti.

Sevgilerini katarak hazırlıyorlar

Engelsiz Kafe’de farklı engellere sahip 11 engelli birey çalışıyor. Kafede, işletmesinden hazırlanan yemek ve içeceklere, bunların müşterilere ikram edilmesine kadar tüm işler engelli bireyler tarafından yapılıyor. Müşterilerini güler yüzle karşılayan kafe çalışanları, misafirlerinin işletmelerinden mutlu ve memnun ayrılmaları için büyük çaba harcıyor. 

Kendi işlerinin patronu oldular

Engelsiz Kafe’de çalışan tüm engelli bireylerin sosyal güvenceleri Kahramankazan Belediyesi tarafından yapılıyor. Ayrıca, kafeden elde edilen gelir de burada çalışan engelli bireylere bırakılıyor. Engelli bireyler böylece hem sosyal güvenceye sahip olurken, hem de kendi işlerinin patronu olmuş oldu.


Adres: Atatürk Mah. 29 Mayıs Cad. İplik Sokak No: 3/45, 06980 Kahramankazan/Ankara
Telefon: (0312) 814 10 44