ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

ALPAGUT MAHALLESİ DOĞALGAZ ÇALIŞMASI

Geri
ALPAGUT MAHALLESİ DOĞALGAZ ÇALIŞMASI

KIRSAL MAHALLELERDE (KÖYLERDE) DOĞALGAZ SEFERBERLİĞİ: ÇİMŞİT


Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un, ilçedeki tüm köylerin doğalgazla buluşturulması için başlattığı doğalgaz seferberliğinde yürütülen çalışmalar neticesinde Alpagut Mahallesi de doğalgaza kavuştu.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un girişimleriyle ilçedeki tüm köylerin doğalgazla buluşturulması için başlatılan doğalgaz seferberliği sürüyor. Seferberlik kapsamında yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından Alpagut Mahallesi de doğalgaza kavuştu. Yapılan törenle doğalgaz çalışmaları başlatıldı. Kahramankazan’da 21 köy doğalgaza kavuştu.

 

 

 

“GİTTİĞİMİZ HER YERDE BİR ESERİMİZ OLSUN İSTİYORUZ”


Kahramankazan Belediyesi kırsal mahallelerdeki doğalgaz problemini çözmek için başlattığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Kırsal mahallelerin en büyük problemlerinden biri olan ısınma sorunu için Kahramankazan Belediyesi olarak yüklü miktarda kazı tahrip bedellerinden vazgeçilerek kırsal mahallelerin doğalgaz ile buluşturulması için yoğun bir mesai harcandı.


Yürütülen çalışmalar neticesinde 21 kırsal mahalle doğalgaz ile buluşurken ilçedeki tüm kırsal mahallelere doğalgaz hizmeti en kısa sürede tamamlanarak ulaştırılması hedefleniyor.

 

Köylerimizden şehir merkezlerine ciddi bir göç yaşanıyor diyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Tüm köylerimiz için doğalgaz seferberliği başlattık. Kısa bir süre içinde tüm köylerimiz doğalgaza kavuşacak. Vatandaşlarımızın konforu ve yaşadıkları zorlukları artık yaşamamaları için var gücümüzle çalışıyoruz. Gençlerimiz artık köylerimizde kalmıyor, buradaki ısınma problemi ciddi bir etken. Doğalgaz hizmetimizle beraber köylerdeki göçü bir nebze de olsa durdurmak istiyoruz. Bu kadim topraklara sahip çıkalım istiyoruz. Eğer burada yaşam kolaylaşır ve konfor artarsa insanlarımız köylerinde kalarak hem sahip çıkacaklardır hem de organik yaşama katkıda bulunacaklardır. Kahramankazan Belediyesi olarak gittiğimiz her yerde bir eserimiz olsun istiyoruz. Bu eserler benim değil, halkımındır. Doğalgaz hizmetimiz tüm hemşehrilerimize hayırlı olsun” dedi.