ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

ÖĞRENCİLER, TARİH KOKAN ÇANAKK...

Geri

ÖĞRENCİLER, TARİH KOKAN ÇANAKKALE TOPRAKLARINDA

29 Mayıs 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediyesi, eğitimde öncü rolünü bir kez daha göstererek Şehit Lokman Biçinci Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ali Anar Anadolu Lisesi öğrencilerini "Ecdadın İzinden" programı kapsamında unutulmaz bir deneyime gönderdi.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz'un gençlere yönelik çalışmalarından birisi olan bu özel program, öğrencilerin Çanakkale'yi keşfetmelerini ve tarihle iç içe bir gezi deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, "Tarih kokan toprakları her evladımızın görmesi lazım" diyerek, genç neslin geçmişe olan bağını güçlendirmek ve milli değerlerimizin anlamını kavramalarına katkı sağlamak amacıyla bu programı her sene düzenlemeye devam ediyor.

 

“Ecdadın İzinden” programları sürüyor

 

"Ecdadın İzinden" programı kapsamında Çanakkale'ye düzenlenen bu gezide öğrenciler, Türk milletinin mücadelesinin ve fedakarlıklarının izlerini takip ediyor. Çanakkale Savaşları'nın geçtiği alanları gezen öğrenciler, şehitlikleri ziyaret ediyor, aynı zamanda tarihçilerin rehberliğinde yapılan açık hava derslerinde Çanakkale'nin stratejik önemini ve savaşın seyrini daha yakından öğrenme şansını elde ediyorlar.

 

Bu tür etkinliklerle gençlerin milli bilinçle yetiştirmelerini, tarih, kültür ve vatan sevgisiyle donanmış, şanlı tarihimize hakim bireyler olmalarını hedeflediklerini vurgulayan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, "Çanakkale, Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük için verdiği büyük bir mücadelenin sembolüdür. Bu sembolü anlamak ve içselleştirmek için gençlerimizin oraya gitmeleri, tarihimizi öğrenmeleri, kültürel anlamda önem arz ediyor. Bizler de belediye olarak gençlerimize bu fırsatı sunarak, tarih ve kültürle dolu, geziler düzenliyoruz. Her şey gençlerimiz için” dedi.