ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“KİM BİR CANI KURTARIRSA BÜTÜN...

Geri

“KİM BİR CANI KURTARIRSA BÜTÜN İNSANLIĞIN HAYATINI KURTARMIŞ GİBİ OLUR”

9 Kasım 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan’da Organ Bağışı Haftası sebebiyle program düzenlendi.

15 Temmuz Şehitler Müzesi’nde yapılan programa Kahramankazan Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Programa Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kahramankazan Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Ankara İl Sağlık Müdürü, Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe, İlçe sağlık Müdürü Dr. Hilal Ağır, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Yıldırım katıldı.

Program Kahramankazan İlçe sağlık Müdürü Dr. Hilal Ağır’ın konuşmaları ile başladı. Organ bağışının önemine dikkat çeken Ağır, bu tarz programların bu hususu güçlendirdiğini belirtti. Akabinde kürsüye Ankara İl Sağlık Müdürü, Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe çıktı. Her sene 3-9 Kasım arasında Organ Bağışı haftasıyla etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Kurtcebe: “Bu kez etkinliklerimizin adreslerinden biri Kahramankazan İlçemiz oldu.” dedi.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz bu haftanın önemini vurgulayarak:

“Organ bağışı gerçek bir insanlık hizmetidir. Hep birlikte bu değerli adımı atarak, umut ve iyilik ağını genişletebiliriz. Ayet-i Kerim’e de de belirtildiği gibi Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanlığı kurtarmış gibi olur. Buradan bu anlamlı etkinliği düzenleyen ve bütün insanları kurtarma şuuruyla can kurtarmaya çalışan tüm sağlık çalışanlarına şükranlarımı sunuyorum”