ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN’IN KÖYLERİNE HİZ...

Geri

KAHRAMANKAZAN’IN KÖYLERİNE HİZMETLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR

22 Ağustos 2022

Kahramankazan’ın köylerindeki ihtiyaçlar gideriliyor

 

Kahramankazan’ın köylerine hizmetler aralıksız sürüyor


Kahramankazan Belediyesi, ilçenin köylerindeki/dış mahallelerindeki cami ve mezarlıklara, köy konaklarının avlularına, köy meydanlarına ve yollarda başlattığı kilitli parke taşı döşeme seferberliğini sürdürüyor. Bu kapsamda Kahramankazan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Çalta Mahallesi, Sarıayak(Sayrak) ve Örencik’te kilitli taş döşeme, imam evi tadilatı ve minare bakım onarım çalışmalarıyla hizmetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Kahramankazan Belediyesi, ilçedeki köylerde (dış mahallelerin) başlattığı kilitli parke taşı döşeme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bunun yanı sıra cami minaresi bakım onarım çalışmaları ve köy imam evi tadilatı da ekiplerin sürdürdüğü diğer hizmetler arasında. Buralardaki kullanım ömrünü tamamlamış ya da yenileme ihtiyacı olan malzemeler kaldırılarak, yerlerine kilitli parke taşları döşeniyor. Belediye ekiplerinin çalışmalar kapsamındaki son durağı ise Çalta, Sarıayak (Sayrak) ve Örencik oldu. Ekipler, buralarda ihtiyaç duyan alanları kilitli parke taşıyla yeniliyor. Kullanılamaz durumda olan imam evleri yenileniyor, bakım onarıma ihtiyaç duyan cami minareleri restore ediliyor. Çalışmalar kapsamında ayrıca, kilitli parke taşı döşenen alanlarda yine bu taşlardan kilim desenleri ve çeşitli figürlerden oluşan motifler işleniyor. Değişik renk ve figürlerden oluşan motifler mahallelere ayrı bir güzellik katıyor. Belediye ekipleri, kilitli parke taşı seferberliği kapsamında, çalışmalarını ihtiyaç duyan diğer köylerde de sürdürecek.


Köylerimizin her zaman emrindeyiz


Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, yürütülen çalışmaları yakından takip ediyor. Çalışmalar tamamlandığında dış mahallelerin daha modern ve kullanışlı alan ve yollara kavuştuğunu belirten Oğuz, “Köylerimizin ve buralarda yaşayan hemşehrilerimizin her zaman emrindeyiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana köylerimizde neye ihtiyaç varsa, ne eksikse hızlı bir şekilde tamamlıyor, yerine getiriyoruz. Böylece köylerimiz estetik ve konforlu bir görünüme kavuşuyor. Çalışmalarımızı vatandaşlarımızın rahatı için ihtiyaç duyan tüm köylerimizde sürdürüyoruz” diye konuştu.


Mahalleli hizmetlerden memnun


Mahalle sakinleri de çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Başkan Oğuz’a ve belediye ekiplerine teşekkür etti. Daha konforlu kullanım alanları ve yollara kavuştuklarını ifade eden mahalle sakinleri, buralara işlenen motiflerin de kendilerini ayrıca bir mutlu ettiğini kaydetti.