ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN’DAN MALATYA’YA K...

Geri

KAHRAMANKAZAN’DAN MALATYA’YA KARDEŞLİK ELİ

23 Şubat 2023

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki açıkladı: Güçlü belediyelerimizi Malatya’da görevlendirdik.

 

Malatya’da yapılan istişare toplantısı Malatya Belediye Başkanı Selahattin Gürkan koordinasyonunda gerçekleştirildi. Balıkesir Büyükşehir, Muş, Bingöl, Elazığ, Bitlis ve Sivas ile birlikte 5 İl Belediyesi, Kahramankazan, Başakşehir, Bağcılar, Sancaktepe ve Kağıthane Belediyesi’nin de içinde bulunduğu 30 İlçe Belediyesi AFAD koordinesinde Malatya’daki çalışmalar için görevlendirildi.


Malatya’da yapılan koordinasyon toplantısı sonrasında Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, şehirde incelemelerde bulundu. Başkan Oğuz yaptığı açıklamada:

 ‘’AFAD'ın koordinasyonuyla çadır, konteynır ve insani ihtiyaçların elhamdülillah düzene girdiği bölgemizde, devletimizin görevlendirmesi ile 5 il, 30 ilçe Belediye Başkanı olarak samimi bir gayretle çabalıyor, hayatı normale döndürme yolunda gücümüz nispetince gayret gösteriyoruz. Yaralarımız derin, yüreklerimiz yanıyor ancak acıların içinden geçmiş şehirlerimize inşirah ferahlığı getirmek için devletimizin, milletimizin sevgisi ve inancı ile çalışıyoruz. Bizim suyumuz İbrahim'in ateşini söndürmeye yeter mi yetmez mi bilinmez; yeter ki safımız belli olsun’’ sözlerini ifade etti.