ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN'DA YIKILAN MİNAR...

Geri

KAHRAMANKAZAN'DA YIKILAN MİNARE BELEDİYE TARAFINDAN YENİDEN YAPILACAK

17 Mayıs 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan'ın Ahi Mahallesi'nde yaşanan kuvvetli yağış ve rüzgar sonucunda meydana gelen afette, Ahi Mahallesi Camii'nin minaresi yıkıldı. Olayda can kaybı yaşanmadı.

 

Ankara’da etkili olan kuvvetli yağış ve fırtına Kahramankazan’nın Ahi Mahallesi'nde bulunan Camii’nin minaresinin çökmesine neden oldu. Yaşanan olayın ardından hemen müdahale eden yetkililer incelemelerde bulundu. Neyse ki, olay sırasında camiide veya çevresinde bulunan herhangi bir kişi yaralanmadı veya hayatını kaybetmedi.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, olaya ilişkin yaptığı açıklamada, belediyenin her zaman olduğu gibi afet durumlarında da vatandaşların yanında olduğunu belirtti. Başkan Oğuz, "Tazmin olarak belediyemiz, cami cemaatinin ihtiyaçlarını karşılamak ve minareyi eskisinden daha sağlam bir şekilde inşa etmek için gereken tüm çalışmaları yapacaktır. Allah ezanlarımızı dindirmesin" dedi.

 

Kahramankazan Belediyesi ekipleri, olay yerinde hasar tespiti ve minarenin yeniden inşası için gerekli çalışmalara başladı.