ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN’DA SEÇİM HEYECAN...

Geri

KAHRAMANKAZAN’DA SEÇİM HEYECANI

14 Mayıs 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimleri için oyunu eşi Nergiz Oğuz ile birlikte kullandı. Başkan Oğuz seçimlerin huzur içerisinde geçtiğini belirterek, ilçede bir demokrasi şöleninin yaşandığını söyledi.  


Başkan Oğuz ve eşi Nergiz Oğuz Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için oyunu kullandı. Oğuz ve ailesi, Şehit Ömer Takdemir Ortaokulu’ndaki 1068 nolu sandıkta oylarını kullandı. Oğuz daha sonra tüm mahalleleri (köyleri) ve okulları tek tek ziyaret ederek vatandaşlarla seçim üzerine kritik yaptı.

 

İstikbalimiz için tarihi bir seçim olduğunu vurgulayan Başkan Oğuz; “Yalnızca bir seçim değil, burada söz konusu ülkemizin milletimizin geleceği, istikbalidir. AK Parti döneminde ülkemizin geldiği bugünkü nokta, gösterdiği bu şahlanışın önünü kesmek isteyenlere, devleti için en ufak bir hedefi hizmeti olmayanlara Allah’ın izniyle aziz milletimiz fırsat vermeyecektir. Seçimlerin devletimize milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.


Demokrasi şöleni vurgusu


Oğuz, zarfını sandığa atarken, seçimlerin Türkiye ve Kahramankazan için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Başkan Oğuz, “Huzur ve hoşgörü ortamı içeresinde kardeşlik içerisinde yaşıyoruz. Vatandaşlarımızın seçime olan ilgisinin son derece yoğun olduğunu gördüm. Bu aziz milletin basireti ve feraseti noktasında seçim tam bir demokrasi şöleni şeklinde geçiyor” dedi.

Kahramankazan Belediyesi ekipleri, sandık başına gitmekte zorlanan hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlarla özel olarak ilgilendi. Talep eden hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar, evlerinden ve tedavi gördükleri hastanelerden alınarak oy kullanacakları okullara götürüldü. Oylarını kullanan hasta ve yaşlı vatandaşlar daha sonra yeniden evlerine ve tedavi gördüğü hastanelere bırakıldı.


Kahramankazan Belediyesi ekipleri ayrıca, oy verme işlemi süresince okullarda, vatandaşlara ve sandık görevlilerine çeşitli ikramlarda bulundu. Okullara kurulan çay ocakları ile vatandaşlara, sandık ve güvenlik görevlilerine çay ve yiyecek servisi yapıldı.