ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN’DA ‘HİKMET YÜRÜY...

Geri

KAHRAMANKAZAN’DA ‘HİKMET YÜRÜYÜŞÜ’

16 Eylül 2023

HABERİ DİNLE

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı, Genç TDV ve TDV Kahramankazan Şubesi ortaklığında farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Hikmet Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

 

Gerçekleştirilen yürüyüşe, TDV Genel Müdürü İzani Turan, Kahramankazan İlçe Müftüsü Dr. Mahmut Ay, Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Uzun, Kahramankazan TDV İlçe Sorumlusu İsmail Çıplak ve TDV üyeleri katılım sağladı. Doğanın güzelliği keşfedilirken çevreye katkıda bulunularak çevre sorunlarına dikkat çekildi. Yürüyüş esnasında çöp toplayarak örnek davranış sergileyen katılımcılar yer yüzünün emaneti olan can dostlarını da unutmayarak sokak hayvanlarına mama verdiler. Kahramankazan’ın temiz havasını soluyanlar ise Kahramankazan Belediyesi’ne, bu tarz örnek programlara desteklerinden ve ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini sundular.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz sağlıklı yaşam için gerçekleştirilen farkındalık programına destek verdiklerini ifade ederek, ‘’Kahramankazan’ımızın Kurtboğazı Barajı’nda örnek ve güzel bir hikmet yürüyüşü gerçekleştirildi. Çevremiz, doğamız, doğamızın güzelliği her zaman önceliğimiz olmuştur. Katılımcılarımız Kahramankazan’ımızın doğal temiz havasını solurken doğanın güzelliklerini keşfetme imkânı da buldu. Sağlıklı yaşam için yapılan bu programa ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yürüyüşün düzenlenmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.