ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN’DA ENGELLERİ AŞA...

Geri

KAHRAMANKAZAN’DA ENGELLERİ AŞAN KUTLAMA

6 Aralık 2022

HABERİ DİNLE

KAHRAMANKAZAN’DA ENGELLERİ AŞAN KUTLAMA

 

Kahramankazan Belediyesi’nde ’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.

 

Dünya Engelliler Günü etkinlikleri çerçevesinde ilk olarak Kahramankazan Spor ve Kamp Merkezi’nde engelli vatandaşlar arasında bocce turnuvası düzenlendi. Katılımcılar önce yarıştı daha sonra gerçekleştirilen ödül töreninde madalyalarına kavuştu. Ödül töreninin ardından yarışan engelli bireyler çalan oyun havalarıyla doyasıya eğlendi.

Kahramankazan Belediyesi ’3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ etkinlikleri kapsamında düzenlediği etkinliklere, Bocce Turnuvasının ardından engelli bireylerin kendi emekleriyle yaptıkları el işçiliği ürünleri için açılan sergi ile devam etti. Kahramankazan Engelsiz Kafe’de açılan sergiye ilgi oldukça yoğun oldu. Serginin açılışına ilçe protokolü, aileler ve vatandaşlar da katıldı.

 

Etkinlikler son olarak Kocalar Düğün Salonu’nda düzenlenen konser ile son buldu. Engelli bireyler ve aileleri önce yemekte bir araya geldi, ardından verilen konser eşliğinde oyunlarla eğlenceli anlar yaşadı. Konser etkinliğinin bir diğer önemli özelliği ise, program sunumunu kendisi de bir engelli birey olan Temel Can Balta’nın gerçekleştirmesi oldu.

 

Eğitimden istihdama kadar her konuda engelli bireylerin yaşam içerisinde bugün geldiği noktaya dikkat çeken Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ”Engelli bireylerimizi saklayan, evlerine kapatan, yok sayan bir anlayıştan bugün engelli kardeşlerimizin hayatın her alanında topluma kazandırıldığı bir noktaya geldik. Engelli bireylerin hayata kazandırılmalarındaki bu mukaddes görevin yalnızca devletin sorumluluğunda olmadığının bilincindeyiz. Kahramankazan Belediyesi olarak bu noktada üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.