ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN MİLLİ DURUŞUN VE...

Geri

KAHRAMANKAZAN MİLLİ DURUŞUN VE MİLLİ PROJELERİN MERKEZ ÜSSÜDÜR

17 Kasım 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 2024 Yılı için Kabul Edilen Kahramankazan Belediyesi Bütçesiyle ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi Kasım Ayı Meclisinde konuşma yaptı.

Konuşma, Filistin'e duyulan duyarlılıkla başlayarak, yerli ve milli projelerin önemine vurgu yaparak devam etti. Başkan Oğuz, konuşmasına ilçenin toplumsal sorumluluk bilinciyle dünyadaki mazlum coğrafyalara dikkat çekerek başladı. Filistin'e yönelik yaşanan zulme karşı duyduğu hassasiyeti dile getiren Başkan, insan haklarına saygının ve adaletin önemine vurgu yaparak, dünya barışına olan katkılarını sürdürme sözü verdi.

Özellikle deprem ve pandemi gibi beklenmeyen durumlarda ilçenin gösterdiği dayanışma ve yardım çabalarına vurgu yapan Başkan, 5400 depremzedeye kucak açan Kahramankazan'ın, insanlık duyguları ve toplumsal sorumluluk anlayışıyla hareket ettiğini belirtti.

Başkan Serhat Oğuz, belediyenin ekonomik gücünü artırmak ve sürdürülebilir kalkınma için hayata geçirilen projeleri detaylı bir şekilde açıkladı. Bu projeler arasında yer alan Kazan Bel Net ve Kazan Bel Maden gibi girişimler, ilçenin ekonomik potansiyeline dikkat çekti.

Bütçe konuşmasında, Kahramankazan'ın geçmişte elde ettiği zaferlere ve milli duruşa vurgu yaparak, Türkiye'nin yerli ve milli projelerine verdiği destekten gurur duyduğunu ifade etti. Yerli ve milli tankın ilçede üretimi ve diğer stratejik projeler, konuşmanın önemli bir bölümünü oluşturdu.

Bununla ilgili Başkan Oğuz:

“Kahramankazan’ın bir mottosu var. İftiharla ve gururla her yerde söylüyorum diyorum ki biz milli duruşun ve milli projelerin merkez üssüyüz. Kahramankazan Milli Duruş’un ve Milli Projeler’in merkez üssüdür. Kahramankazan yerli ve milli projelerin hayata geçirildi yerdir. Bu halkaya yeni bir tanesi daha eklemiştir. Türkiye’nin yerli ve milli tankının da üretim üssü artık Kahramankazan’dır. Altay tankımızda Kahramankazan da üretiliyor. Tıpkı Kaan gibi Atak gibi Hürkuş gibi milli muharip tankımız da Kazan’da üretiliyor. Önümüzdeki günlerde şu an İnşaatı başlanan ve Türkiye’nin en büyük gıda kenti de Kahramankazan da kuruluyor. Gıda’nın kalbine Kahramankazan inşallah olacak. Bazı toplantılarda ben ifade ediyorum. Kimse yanlış anlamasın ama Kahramankazan diyorum Ankara’nın en delikanlı ilçesidir. Bu delikanlıdan kastımız ne yaştır ne boy postur. Bu delikanlılıktan kastım şudur. Türkiye’nin en gelişmiş ilçesi sıralamasında SEGE verilerine göre Türkiye’nin en gelişmiş 75. İlçesi. Kahramankazan bulunduğu yeri 12 puan yükseltmiş Ankara’da en gelişmiş ilçe sıralamasında Kahramankazan bulunduğu yeri yine yukarıya taşımış ve Türkiye’nin Ankara’mızın en gelişmiş altıncı ilçesi olmuştur. Allah nasip ederse hedefimiz Ankara’da ilk üçün içerisine girmek hedefimiz budur.” Dedi.

Büyükşehir belediyesi ve bakanlıklarla iş birliği için teşekkür eden Başkan, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hizmet belediyeciliğiyle tanışması için 2024 yılına yönelik umutlarını paylaştı. Bütçeye desteklerinden dolayı tüm ilçelere teşekkür ederek konuşmasını noktaladı.