ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

KAHRAMANKAZAN KAPALI 2 HALI SA...

Geri

KAHRAMANKAZAN KAPALI 2 HALI SAHAYA KAVUŞUYOR

12 Ocak 2023

HABERİ DİNLE

Spora ve sporcuya desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Kahramankazan Belediyesi, ilçeye kapalı 2 halı saha yapıyor. Kahramankazan Spor ve Kamp Merkezi içerisinde yer alacak 2 adet kapalı halı sahanın çalışmaları devam ediyor. Yüzde 80’i tamamlanan proje çok yakında Kahramankazan halkının hizmetine açılacak. Kapalı halı sahalara yaklaşık 14 milyon TL harcanacak.

 

Sporun ve sporcunun yanında olan Kahramankazan Belediyesi 42 Bin metrekare arsa alanı üzerine 2 adet kapalı halı saha yaptırıyor. Sporla iç içe bir nesil hayal ettiğini söyleyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ”Gençler için farklı çalışmalarımız da olacak. Sahalarımızı kısa zaman içinde hizmete açacağız. Şimdiden ilçemize, gençlerimize ve spor severlere hayırlı olsun” dedi.

 

Kapalı halı sahalar, 42 Bin metrekare arsa alanı üzerinde her biri 1.153 metrekare alana sahip olacak şekilde tasarlandı.  Halı sahaların içerisinde 736.96 metrekare kafeterya binası bulunuyor. Bodrum ve zemin kat olmak üzere 2 katlı olan kafeterya ve 140 metrekare kapalı, 230 metrekare açık alana sahip kafeterya birimi bulunuyor. 368 metrekare kapalı alana sahip 4 adet soyunma odasının bulunduğu idari birim, zemin katta kapalı servis alanı, 2 adet teraslı servis alanı, 2 adet bay-bayan wc ve bir adet depodan oluşuyor. Ayrıca Her bir soyunma odasında 4 adet duş ve 2 adet giyinme alanından oluşuyor. Kapalı halı saha yazın ve kışın faal olacak şekilde Kahramankazan halkının hizmetinde olacak.