ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

İFTAR ÇADIRLARI MALATYA’DA KUR...

Geri

İFTAR ÇADIRLARI MALATYA’DA KURULUYOR

22 Mart 2023

Kahramankazan Belediyesi her yıl Ramazan Ayı’nda düzenli olarak kurduğu iftar çadırlarını bu sene yaşanan acı afetten etkilenen Malatya’da kuruyor.

 

Asrın felaketinin ardından yaraları sarmak adına hem sahada hem ilçede farklı birçok çalışmayla kendinden söz ettiren Kahramankazan Belediyesi, Ramazan Ayı’nda iftar çadırlarını bu kez Kahramankazan’da değil, afetten etkilenen Malatya’da kurarak anlamlı bir çalışmaya daha imza attı. Ramazan Ayı’nın manevi iklimini afetten etkilenen vatandaşlarla birlikte yaşamak için iftar çadırlarını Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde bulunan Erkenek’te  kuran Kahramankazan Belediyesi, Ramazan Ayı boyunca kurduğu mobil mutfak tırı ile vatandaşlara iftar yemeği verecek.

 

Ramazan Ayı kardeşlik, birlik ve beraberlik ayıdır diyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; “Bu Ramazan içimiz buruk. Yaşadığımız deprem felaketinin ardından kaybettiğimiz binlerce vatandaşımızın acısını yüreğimizde hissediyoruz. Her yıl ilçemizde kurduğumuz iftar çadırlarımızda binlerce vatandaşımızla birlikte Ramazan sevincimizi yaşıyorduk. Bu yıl Ramazan sevincimizi Malatya’da yaşayacağız. Sizler adına, Kahramankazan halkımız adına iftar çadırlarımızı kuruyoruz. Ramazan Ayı boyunca, Kahramankazan halkımızın adına Malatya Doğanşehir Erkenek’te kurduğumuz iftar çadırlarımızda bereketi ve rahmeti hep birlikte yaşayacağız” diye konuştu.

 

Ramazan Ayı’nın bereketine katkıda bulunmak isteyen vatandaşlara da seslenen Oğuz; “İftar çadırlarımızda bir güzel çocuğumuzun çorbasına tuz, bir ailemizin ekmeğine katkıda bulunarak bereket ayını kardeşçe duygularla paylaşarak geçirmek isterseniz bize başvuruda bulunabilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

 

Ramazan Ayı boyunca kurulacak olan iftar çadırlarına katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar 0507 469 23 33 numaralı telefondan başvuru yapabilecekler.