ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

İÇÖREN’E YENİ YATIRIM

Geri

İÇÖREN’E YENİ YATIRIM

8 Mayıs 2023

HABERİ DİNLE

İÇÖREN’E YENİ YATIRIM

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve Meclis Üyesi Mehmet Yurtoğlu, İçören köyünde bulunan atıl vaziyetteki köy okulunun restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

 

Çalışmaları devam eden proje ile köy okulu köy halkının hizmetine sunulacak ve köy odası, düğün, nişan, köy buluşması gibi etkinlikler için kullanılabilecek. Ayrıca hizmete girecek olan yeni bina içerisinde kadınlara ve gençlere yönelik el sanatları, çeşitli kurslar ve eğitimler de verilecek.

 

Restorasyon çalışmaları Kahramankazan Belediyesi tarafından yapılan proje kapsamında okul binasının restore edilmesinin yanı sıra bahçesinde de bir dizi yenilik gerçekleştirilecek. Köy halkı, okul binasının bahçesinde vakit geçirebilecekleri, çocuklarının oyun oynayabileceği ve düğün, nişan, köy buluşması gibi etkinlikler için kullanabilecekleri bir alan kazanacak.

 

Projenin tamamlanması için yoğun çalışmalar sürerken, çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanarak tesisin köy halkının hizmetine sunulması planlanıyor. Restorasyon çalışmaları tamamlandığında İçören mahallesi yeni bir sosyal alan kazanacak.

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, projenin tamamlanmasıyla birlikte köyün tarihi dokusunu koruyarak modern bir görünüme kavuşacağını ve köye yeni bir çehre kazandırılacağını belirtirken; “Köylerimize yatırımlarımız sürecek. Atıl vaziyetteki eski okulu restore ederek İçörenli vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Çok güzel bir alan olacak. Bahçesinde çocuklarımız oyun oynayacak, vatandaşlarımız çayını içip sohbet edecek. Kısa süre içerisinde çalışmaları tamamlayacağız. Şimdiden İçörenimize hayırlı olsun” dedi.

Meclis Üyesi Mehmet Yurtoğlu ise projenin köy halkının ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlandığını ve köyde yaşayanların bu alandan en iyi şekilde faydalanabileceklerini söyledi.