ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

İBADETHANELER YİNE PIRIL PIRIL

Geri

İBADETHANELER YİNE PIRIL PIRIL

14 Eylül 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediyesi, ilçe genelindeki cami ve mescitleri düzenli olarak temizleyerek hijyenik bir ibadethane ortamı oluşturuyor.

 

Kahramankazan’daki cami ve mescitleri sürekli olarak periyodik aralıklarla temizleyerek, dezenfekte eden belediye ekipleri, çalışmalarına durmaksızın devam ediyor. Ekipler bu kapsamda, cami ve mescitlerde kapsamlı bir temizlik işlemi yapıyor. Vatandaşların daha hijyenik ve ferah şekilde ibadet edebilmeleri için camlar, halılar, duvarlar, kapı ve pencerelerin temizliği ince ince özenle temizleniyor. Ayrıca, cami ve mescitlerin bahçeleri, çevreleri, girişleri ve namaz kılınan tüm alanları ile tuvaletleri başta olmak üzere tüm ortak kullanım alanlarında ayrıntılı temizlik çalışması gerçekleştiriliyor.

 

Belediye ayrıca, camilere daha önce yerleştirdiği el dezenfekte ünitelerini de sürekli olarak yenileyerek boş kalmamasını sağlıyor. Pandemi döneminde arttırılan hijyenik imkanlar pandemi sürecinin bitmesine rağmen aynı titizlikle devam ediyor. Camilerin girişlerine yerleştirilen ünitelerde vatandaşlar giriş ve çıkışlarda ellerini dezenfekte ediyor. Bu sayede vatandaşlar ibadethanelerde huzurla vakit geçirebiliyor.

 

İlçe genelindeki temizlik koşullarına incelikle dikkat gösteren Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Peygamber Efendimiz, ‘Temizlik imanın yarısıdır’ buyurmuştur. İlçemizin temizliği, hijyeni ne kadar önemliyse camilerimizin, mescitlerimizin ve ortak kullanım alanlarımızın da temizliği bizler için çok önemli. Vatandaşlarımız huzurlu, hijyenik, temiz koşullarda ibadetlerini edebilsin diye rutin olarak Kahramankazan’ımızdaki camilerimizde ve mescitlerimizde ekiplerimiz temizlik çalışmalarını gerçekleştiriyor ve bu çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek, hijyene ve temizliğe hassaten dikkat ediyoruz.’’ dedi.