ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 85....

Geri

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK 85.ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE ANILDI

10 Kasım 2023

HABERİ DİNLE

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85.yıldönümü Kahramankazan Şahin Ortaokulu tarafından düzenlenen duygu dolu program ile anıldı.

 

Programa, Kahramankazan Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, ilçe protokolü, çok sayıda öğrenci ve veli katılım sağladı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Şahin Ortaokulu Müdürü Ali Tunca'nın yaptığı konuşma ile devam etti.  Yapılan açılış konuşmalarının ardından öğrencilerin hazırladığı oratoryo gösterisi sunuldu. Gösteri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Program boyunca Mustafa Kemal Atatürk'ü anma vurgusu yapıldı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz günün anlam ve önemiyle ilgili:

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük önderimiz Atatürk'ü rahmet ve minnetle anıyoruz. Türkiye'mizi daha güçlü yarınlara taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum."