ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

FEN LİSESİ’NDEN GELENEKSEL AŞU...

Geri

FEN LİSESİ’NDEN GELENEKSEL AŞURE ETKİNLİĞİ

13 Eylül 2023

HABERİ DİNLE

Okulların açılmasıyla birlikte Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi’nde 6.Geleneksel Aşure Etkinliği gerçekleştirildi.

 

Kahramankazan Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ve yeni eğitim öğretim hayatını karşıladığı aşure etkinliğine ilgi yoğun oldu. Çok sayıda öğrenci, öğretmen, veli, mezun ve protokolün katıldığı etkinlikte öğretmenlerin hazırladığı aşureler dağıtılarak yeni dönem eğitim öğretim hayatına ilk adım atıldı.

 

Bolluk ve bereketin simgesi olan aşurenin yeni eğitim öğretim döneminde herkese başarı getirmesini temenni eden Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “MHG Fen lisemiz çok başarılı bir okul. Öğretmenleri, öğrencileri, çalışanları ve idarecileri her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmak için gayret ediyor. Bu aşure etkinliği de yeni dönemde tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize bolca başarı getirsin. Geleneksel hale getirilen bu etkinlikte emeği geçen herkesi kutluyorum. Yeni eğitim öğretim dönemi herkese hayırlı olsun” dedi.

 

Lezzeti ve bereketiyle Türk Mutfağı’nın baş tacı olan aşure böyle anlamlı bir etkinlikle çok sayıda insanı bir araya getirerek renkli görüntülere sahne oldu.