ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“EVLİLİĞE İLK ADIM” ATILDI

Geri

“EVLİLİĞE İLK ADIM” ATILDI

14 Ocak 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediyesi ve Kahramankazan İlçe Müftülüğü işbirliğiyle düzenlenen “Evliliğe İlk Adım” seminerinde ilk sertifikalar kursiyerlere takdim edildi.

 

Güvençli İbrahim Çavuş Mahalle Kültür Evi’nde Kahramankazan Belediyesi ve Kahramankazan İlçe Müftülüğü işbirliğiyle, güçlü aile, güçlü toplum ve güvenli bir gelecek için başlatılan “Evliliğe İlk Adım” seminerinde, ilk sertifikalar kursiyerlere Belediye Başkanı Serhat Oğuz tarafından takdim edildi. Başkan Oğuz katıldığı sertifika töreninde kursiyerlerden aldıkları eğitimler ve süreç hakkında bilgi aldı. Törene Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un yanı sıra İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çakır ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Doğan da katıldı. Başkan Oğuz törenin ardından kursiyerlere hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Aile kurumunun sağlam temeller üzerinde kurulması gerektiğini vurgulayan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; “Çiftlerimiz burada eğitimlerini aldı. Güçlü ve güvenilir nesiller yetiştirmek için güçlü bir gelecek inşa etmek gerekiyor. Bunun yolu önce bilinçli aile olmaktan geçiyor. Karşılıklı güven ve sağduyunun oluşması için bu eğitimler çok önemli. Çiftlerimiz evliliğe ilk adımı aslında bu kurslarla atıyor. Evliliği sağlam temeller üzerine kurmanın önemini öğreniyor. Böyle güzel bir projede iş birliği yapmaktan mutluyuz. Umarım çiftlerimizin bu eğitimlere yoğun ilgi göstermeye devam eder” diye konuştu.

 

Seminere Yoğun İlgi

Kahramankazan Belediyesi ve Kahramankazan İlçe Müftülüğü işbirliğiyle, temel yapı taşı olan aile kurumunun bilinçli ve sağlam zeminde oluşturulması için gerekli adımların atılmasının önünü açan ve eğitimin aile yapısının her evresinde bulunmasını sağlayan “Evliliğe İlk Adım Semineri” temalı protokol, taraflar arasında imzalanmıştı. Yapılan duyuruların ardından kursa başvurularda ilgi yoğun oldu. Pek çok çift eğitime katılmak için başvuruda bulundu. Güvençli İbrahim Çavuş Mahalle Kültür Evi’nde düzenlenen eğitim alanında uzman kişiler tarafından verildi.