ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 108. YIL...

Geri

ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 108. YIL DÖNÜMÜNDA ANMA TÖRENİ

18 Mart 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. Yıl dönümü dolayısıyla anma töreni gerçekleştirildi.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi için ilk olarak Milli Egemenlik Parkı’nda resmi tören düzenledi. Kahramankazan Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ve ilçe protokolü ile şehit aileleri ve gazilerin katıldığı törende Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Çelenk sunma töreninin ardından saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

 

Şehitler Mezarları Başında Anıldı

 

Törenin ardından taziye evi ve Kahramankazan Şehitliği’nde gerçekleştirilen anma programında şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Şehitlerimizin aileleri bize emanet, onların aileleri bizim de ailemiz diyen Başkan Oğuz, yakından ilgilendiği şehit aileleri ile acılarını bir kez daha paylaştı.  Daha sonra tüm şehit mezarlarına karanfil bırakıldı.

 

Çanakkale Zaferi, Türk Milleti’nin zorlu şartlarda verdiği eşsiz bir mücadele ve kahramanlık destanıdır diyen Başkan Oğuz : ”Çanakkale, Türk milletinin hürriyet ve istikbali mevzu bahis olduğunda yazdığı destanı sonsuza dek hatırlatacak şehitler diyarıdır. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” dedi.

 

Çanakkale Zaferi Anısına Resim Sergisi


Kahramankazan 15 Temmuz Gazileri ve Şehitler Derneği 18 Mart Çanakkale Zaferi anısına resim sergisi düzenledi. Çanakkale ruhunun yaşatıldığı resim sergisi gezilirken duygusal anlar yaşandı. Tüm Çanakkale şehitleri, terör şehitleri ve 15 Temmuz şehitleri için Kuran’ı Kerim okutuldu.

 

Şehitler İçin Lokma Dağıtıldı


Kahramankazan Belediyesi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla şehitler için camilerde Mevlid-i Şerif okutulmasının ardından cemaate lokma tatlısı ikramında bulundu.