ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“BU BİNALARI GÜZELLEŞTİREN ÇOC...

Geri

“BU BİNALARI GÜZELLEŞTİREN ÇOCUK CIVILTILARIDIR”

10 Kasım 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Satıkadın Mahalle Kültür Evi’nde eğitim gören miniklerle bir araya geldi.

Gitar dersinde olan çocuklarla bir araya gelen Başkan Oğuz, gitar öğretmeninin performansını dinledikten sonra çocuklarla tek tek sohbet etti. Daha sonra gitarı eline alarak şarkı denemesinde bulunan Başkan Oğuz’un bu çabası renkli anlara sahne oldu. Kültür evi bahçesinde oynayan çocukları fark ederek yanlarına gelen Başkan Oğuz bir süre miniklerle sohbet etti. Kültür evinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında çocuklarla konuşan Başkan Oğuz, çocukların geçirdiği keyifli anlara ortak oldu.

 

Çocukların neşelerine ortak olmak için kültür evini ziyaret ettiklerini belirten Başkan Oğuz, “Çocukları bahçede neşeyle oynarken görünce onları derslerinde ziyaret etmek istedim. Güzel binalar çok önemlidir ama bu binalar eğer çocukların cıvıltısıyla, gitar sesiyle, bağlama sesiyle, öğretmenlerin ders anlatmasıyla şenlenirse bizler daha da mutlu oluruz. Bu binaları güzelleştiren şey çocuk cıvıltılarıdır, eğitim öğretimin sağlanmasıdır” dedi.

 

Yüreğimizin Yarısı Buradaysa Yarısı Orada

 

Filistin’de yaşanan katliamlara da değinen Başkan Oğuz: “Vurulan hastanelerden dolayı, çocukların katledilmesinden dolayı kalbimiz buruk. İnşallah bunlar bir an önce biter. Mazlumun ahı yerde kalmayacaktır ”dedi.

Ardından Mehmet Akif İnan’ın kaleme aldığı Mescid-i Aksa şiirini okuyarak, hem öğretmenlere hem de öğrencilere duygulu anlar yaşattı.