ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“BAŞLASIN TÜRKİYE YÜZYILI”

Geri

“BAŞLASIN TÜRKİYE YÜZYILI”

28 Mayıs 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan, 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zaferini coşkuyla kutladı.

 

Kutlama töreninde Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, halka hitaben yaptığı konuşmada Türk Milletinin birlik ve beraberlik içinde büyük ve güçlü Türkiye için yürüyeceğini vurguladı. Başkan Oğuz, "Teşekkürler Kahramankazan! Teşekkürler Türkiye! Millet olma bilinciyle, Büyük ve Güçlü Türkiye için! Türkiye Yüzyılı'nı yeniden, hep birlikte yazmak için! Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a verdiğiniz kalbi destek için! Önce Elhamdülillah! Şimdi Bismillah!" şeklinde konuştu.

 

Başkan Oğuz, Türk Milletinin yıllarca tavuk gibi aşağılanmaya ve dış politikalara boyun eğmeyeceğini vurgulayarak Amerikan merkezli politikaların millete dayatılmasına karşı çıkıldığını ifade etti. Ülkenin üretim potansiyelini kullanmak yerine sürekli dışarıdan para dilenen bir Türkiye'nin artık tercih edilmediğinin sandık sonuçlarıyla bir kez daha ortaya çıktığını belirtti. Başkan Oğuz, Türk Milletinin bir tavuk değil kartal yavrusu olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkürlerini sundu ve "Türkiye Yüzyılı Cumhurbaşkanımızın liderliğinde başlıyor. Her şey geleceğimiz olan yavrularımız için. Tam bağımsız Türkiye için." ifadelerini kullandı.

 

Kahramankazan'da gerçekleşen kutlama töreninde vatandaşlar, seçim sonuçlarını coşkuyla karşılayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin daha da güçleneceğine olan inançlarını dile getirdiler. Türk bayraklarıyla donatılan meydanlarda coşkulu kalabalığın, Türkiye'nin geleceği için birlik ve beraberlik içinde hareket edeceği mesajı yankılandı.