ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

BAŞKAN OĞUZ, ULUSLARARASI KALE...

Geri

BAŞKAN OĞUZ, ULUSLARARASI KALECİK KARASI ÜZÜM FESTİVALİ’NE KATILDI

17 Eylül 2023

HABERİ DİNLE

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Kalecik Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl büyük bir coşkuyla karşılanan Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali’ne katıldı.

 

 

Kalecik Belediyesi tarafından düzenlenen ve her yıl büyük bir coşkuyla karşılanan Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali’ne eşi Nergiz Oğuz ile birlikte katılan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, muhteşem etkinliklere ortak oldu. 13. kez düzenlenen Uluslararası Kalecik Karası Üzüm Festivali’nde "En İyi Kalecik Karası Üzümü" yarışması ile geleneksel Türk mutfağının lezzetlerini sunan stantları, el sanatları sergilerini ve çocuk etkinliklerini ziyaret eden Başkan Oğuz, festival alanındaki vatandaşlarla hasbihal etti.

 

 

Türk kültürünü yaşatmanın yanı sıra ailelerin ve dost gruplarının keyifli zamanlar geçirebileceği bir etkinlik olduğunu vurgulayan Başkan Oğuz: “Geleneksel türk mutfağına ilgi duyan, Kalecik karası üzümlerin tadına bakmak isteyen, el sanatlarına merakı olan herkesin kesinlikle uğraması gereken bir festival alanını ziyaret ettik. Vatandaşların keyifli vakit geçirmelerine olanak sağlayarak böylesi güzel bir festivali gerçekleştiren Kalecik Belediye Başkanı Duhan Kalkan’ı tebrik ediyor, nazik davetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.