ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

BAKAN BİLGİN’DEN KAHRAMANKAZAN...

Geri

BAKAN BİLGİN’DEN KAHRAMANKAZAN ÇIKARMASI

5 Mayıs 2023

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sanayici esnafı ile bir araya gelmek üzere Kahramankazan’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Bakan Bilgin’in Kahramankazan’a yerli ve milli üretim olan TOGG makam aracıyla gelmesi halkta büyük ilgi uyandırdı.

 

Bakan Bilgin, Kahramankazan’da sanayinin önde gelen işletmelerini gezerek ilçe sanayicileriyle görüştü. Bakan Bilgin, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz ile birlikte ekonomide önemli yere sahip olan ve kalkınmanın yapı taşlarından olan sanayi kuruluşlarının üretim tesislerini gezerek işçilerle bir araya geldi. Fabrika sahiplerinin ardından işçilerle de sohbetler eden Bakan Bilgin, seçimler için de destek istedi.

Kahramankazan’da hizmet veren Panda Alimünyum, Aygersan, Tekel Makine, Gökçek Kavuçuk, Ersan Galvaniz, Yükseliş Asansör firmalarını ziyaret eden Bakan Bilgin, Türkiye’nin artık kimseye ihtiyacı kalmayacak diyerek şunları kaydetti:

“Eski Türkiye’yi geride bıraktık. İhtiyacı olanı kendisi üreten, dışa bağımlı kalmayan, enerjide lider, teknolojide lider, üreten bir Türkiye var.  Türkiye Yüzyılı hedefinde Cumhurbaşkanımızın liderliğinde şahlanmaya devam edeceğiz”

 

Bakan Bilgin, Kahramankazan sanayisi hakkında Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’dan bilgiler de aldı. Bakan Bilgin’e ilçede gerçekleştirdikleri faaliyetlerden söz eden Başkan Oğuz, üreten belediyecilik anlayışı ile durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini ilçeye katma değer sağlayacak birçok çalışmaya imza attıklarını ifade etti.

 

“Farkı açmamız lazım”

 

Bakan Vedat Bilgin esnaf ziyaretlerinin ardından 'Esnaf Buluşması’ programına da teşrif etti. Programda Kahramankazan esnafıyla bir araya gelen Bakan Bilgin, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak vatandaşın, esnafın yararına olacak pek çok farklı projenin olduğunu dile getirdi.

 

EYT ve asgari ücret konularında yaptıkları köklü çalışmalardan bahseden Bakan Bilgin; “Sizin sorunlarınızı bilen ve görevi bunları çözmek olan bir makamdayım. Vatandaşımızın refahı için devlet olarak ne gerekiyorsa yapmaya devam ediyoruz. EYT’yi hayata geçirdik, 2 milyonu aşkın vatandaşımız ilk maaşlarını almaya başladı. Asgari ücrette de iyi bir çalışma yaptık. Şimdi de taşeron işçilerle ilgili de bir çalışmamız var yakında hayata geçireceğiz. Bu seçimden Allah’ın izniyle galip çıkacağız. Türkiye kalkınmaya, demokratikleşmeye, büyümeye devam edecek. ” diye konuştu.

 

 

“Doğru adamla doğru yolda”

 

Aşılmaz sanılan yollara samimi niyetlerle çıktığınızda nasıl aşılıyor, bunu Kahramankazan en iyi şekilde gösterdi diyen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz; “Üreten belediyecilik anlayışı ile durmadan, yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. İlçemize katma değer sağlayacak birçok çalışmaya imza attık. Bugün Kahramankazan kabına sığamaz hale geldi. Kahramankazan’ın kurulduğu alan artık yetmiyor. Sanayi, teknoloji ve yerli üretimin merkez üssü haline gelen ilçemiz Türkiye Yüzyılı hedefine gerek altyapı olarak gerekse iş gücü anlamında üretmeye, büyümeye, şahlanmaya devam ediyor. Bütün bu faaliyetleri yaparken başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde siz kıymetli bakanlarımızın da desteğiyle doğru adamla doğru yolda olmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

 

 

“Yazıldık ama çıkmadı”

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz belediye önünde sergilenen TOGG’a bindiler.

Tüm halkın merakla incelediği TOGG büyük ilgi gördü. Kahramankazan’da gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinin ardından düzenlenen esnaf buluşmasına katılmak üzere belediye önüne gelen Bakan Bilgin ve Başkan Oğuz, TOGG’a binerek birlikte incelemelerde bulundular. Başkan Oğuz’un “ Yazıldık ama çıkmadı” demesiyle keyifli anlar yaşandı.

 

Yerli ve milli gururumuz TOGG yollara çıktı diyen Başkan Oğuz; “Yapamazsın diyenler gelip TOGG’u kendi gözleriyle görsün. Bu bizim gururumuz. Bu kalkınma bu büyüme bundan sonra da devam edecek. Türkiye Yüzyılı’nı daha da ileriye taşımak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duracağız” diye konuştu.