ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“ACIMIZ DA BİR AŞIMIZ DA”

Geri

“ACIMIZ DA BİR AŞIMIZ DA”

31 Mart 2023

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz depremden etkilenen Malatya Doğanşehir Erkenek’te Kahramankazan halkı adına açtığı iftar çadırını ziyaret etti.

 

Depremin yaralarını sarmak için ilk günden itibaren faaliyetlerini sürdüren Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Malatya Doğanşehir Erkenek’te Ramazan’ın bereketini hep birlikte paylaştıkları Malatyalı vatandaşlar ile bir araya geldi. Günlük 4 bin vatandaşa hizmet veren iftar çadırı, Erkenek halkının bereketli sofralarına ve aynı zamanda yüzlerindeki tebessüme ortak oluyor.

 

Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt ile birlikte vatandaşlara yemek ikramında bulunan Başkan Oğuz: “Bugün, Malatya Doğanşehir Erkenek’te Kahramankazan Belediyesi olarak kurduğumuz iftar çadırımızda afetzede kardeşlerimizle bir araya geldik, aynı iftar sofrasında buluştuk, ortak dualarımıza birlikte ‘Amin’ dedik. Tüm yaralarımız sarılana kadar acımızı da aşımızı da paylaşmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

 

İlçede incelemelerde bulunan Başkan Oğuz, Vuslat TV kameralarına açıklamalarda bulundu. Ramazan ayı boyunca yemek ikramının devam edeceğini söyleyen Başkan Oğuz: “Maddi ve manevi anlamda elimizden geldiğince Malatyalı kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Belediyecilik anlamında ilk günden itibaren 18 kişilik ekibimiz Malatya’da çalışmaya devam ediyor. Ramazan’ın ilk gününden itibaren ise burada bulunan ekiplerimiz de depremden etkilenen vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam ediyor.” ifadelerine yer verdi.

 

Ramazan’dan sonrada Malatya’da bulunan vatandaşların yanında olacaklarını dile getiren Başkan Oğuz, Kahramankazan Belediyesi olarak elimizden geldiğince yapılacak olan hayırlara öncü olmaya, destek olmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.