ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

“2023 YILI BAŞARILARLA DOLU Bİ...

Geri

“2023 YILI BAŞARILARLA DOLU BİR YIL OLSUN”

31 Aralık 2022

HABERİ DİNLE

“2023 YILI BAŞARILARLA DOLU BİR YIL OLSUN”

 

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, Halter ve Bocce dallarında şampiyon olan ve dereceye giren sporcuları makamında ağırladı.

 

Başkan Oğuz makamında bir araya geldiği sporcularla tek tek tanışarak sohbet etti. Kendilerine her zaman destek olacaklarını, 2022 yılında yakaladıkları bu başarıları 2023 yılında kazanacakları daha büyük başarılarla taçlandıracaklarını ifade eden Başkan Oğuz, “Vatan gayretli insanların omuzları üstünde yükselir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. Gençlerimizin spora böyle önem vermesi başarılar kazanması bizleri çok mutlu ediyor. Sizlerle gurur duyuyorum. 2022’yi böyle güzel derecelerle kapattık, 2023 yılı başarılarla dolu bir yıl olsun” diye konuştu.

 

Spor Kenti Kahramankazan


Kahramankazan Belediyesi yatırım ve hizmetlerini sürdürürken yalnızca ekonomik kalkınmaya yönelik değil, spor alanında da gelişim gösterecek ve başarılara imza atacak hamleler de yapıyor.

 

Kahramankazan nüfusunun 58 bin nüfus olmasına karşın ilçede 5 bin aktif sporcu bulunurken, belediye spor kulübünde ise 12 farklı branşta yaklaşık bin 500 lisanslı sporcu yer alıyor. İlçede bir adet kapalı spor salonu, biri sentetik olmak üzere iki adet çim saha, 5 yıldızlı otel konforunda bir adet sporcu kamp ve eğitim merkezi, Türkiye'nin ilk müstakil bocce tesisleri, iki adet yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve son olarak faaliyete geçmesi için bulunuyor.

 

Hedef 100 milli sporcu

Bin 200 lisanslı sporcusu bulunan Kahramankazan Belediyesi’nin neredeyse her branşta takımı olduğunu hatırlatan Başkan Oğuz, Kulüp tarihi boyunca 77 olan milli sporcu sayısını, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 sporcuya çıkarmak olduğunu belirtti.  Başkan Oğuz“Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında 100 milli sporcuya ulaşmak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın hedef gösterdiği 2023 Türkiye’si için her yönüyle hazır bir ilçe olmak için çok çalışıyoruz. Bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. Gençlerimizin kendilerini, yeteneklerini gösterebilecekleri alanları çoğaltmak için her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.