ARAMA
Kahramankazan Belediyesi

14 KIRSAL MAHALLEYE DOĞALGAZ

Geri

14 KIRSAL MAHALLEYE DOĞALGAZ

4 Ocak 2023

HABERİ DİNLE

14 KIRSAL MAHALLEYE DOĞALGAZ


Kahramankazan Belediyesi ilçedeki tüm kırsal mahalleler için başlattığı doğalgaz seferberliği kapsamında sürdürdüğü yoğun çalışmaların ardından Soğulcak Mahallesi’ni de doğalgaz ile buluşturdu. Soğulcak Mahallesi ile birlikte Kahramankazan’da toplam 14 kırsal mahalle doğalgaza kavuştu.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un girişimleriyle ilçedeki tüm köylerin doğalgazla buluşturulması için başlatılan doğalgaz seferberliği sürüyor. Seferberlik kapsamında son durak Soğulcak Mahallesi oldu. Doğalgaz çalışmaları gerçekleştirilen törenle başladı. Törene Başkan Oğuz İlçe Kaymakamı Abdullah Selim Parlar, Başkent Gaz Genel Müdürü Asım Yüksel, AK Parti Kahramankazan İlçe Başkanı Ahmet Ceylan, STK temsilcileri, Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Başkanı, muhtarlar ve Soğulcaklı vatandaşlar katıldı. Bu kapsamda ilk boru meşaleler eşliğinde coşku ile hat başlangıcında toprağa yatırıldı.

 

 “Gittiğimiz her yerde bir eserimiz olsun istiyoruz”


Başkan Oğuz, bu çalışmaların kısa sürede tamamlanmasının ardından köylerdeki tüm vatandaşların doğalgaza kavuşacağını belirterek, “Bu yola çıkarken kerpiç evler bile doğalgaz yakacak demiştik. Bize inanmayanlar, imkansız olduğunu düşünenler oldu. Ama bugün merkezle birlikte 23 tane mahalleye doğal gaz götürmüşüz. Geldiğimizden beri hep şu politikayı göz önünde tuttuk. Şehir merkezine hangi hizmeti yapıyorsak köylerimize de aynı hizmeti yapacağız dedik. Bunu söylemekle de kalmadık. Yaptığımız somut işlerle de bunu göstermeye gayret ettik. Bundan sonraki süreçte de 2023’ün sonuna kadar kalan tüm köylerimize doğalgazı Allah izin verirse, getireceğiz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın dediği gibi aşk ile çalışan yorulmaz. Yanlış işlere kapalıyız doğru işlerde de sizlerle birlikte yürüyeceğiz” dedi.