WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
2022’İN İLK YARISINDA 155 ÇİFT DÜNYAEVİNE GİRDİ
2022’in ilk yarısında 155 çift dünyaevine girdi

Başkan Oğuz’dan “kadına şiddete hayır” tavsiyesi

Kahramankazan’da 2022’in ilk yarısında 155 çift dünyaevine girdi. Vatandaşları düğün ve cenazeleri başta olmak üzere tüm acı ve tatlı günlerinde yalnız bırakmayan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, 60’a yakın çiftin nikâhını kıydı.

58 bin nüfuslu Kahramankazan’da 2022’in ilk 6 ayında 155 çift dünyaevine girdi. Çiftlerden bazıları Kahramankazan Belediyesi Nikah Salonu’nda kıyılan nikahlarla dünyaevine adım atarken, talepte bulunanların nikahları “kahramankazan.bel.tr” internet adresi üzerinden canlı izlenebildi. Böylece çiftlerin nikahlarına katılamayan yakınları da bu mutlu günlerine tanıklık etmiş oldu. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, çiftleri bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak, nikah memurluğu görevini üstlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anımsattı

Oğuz, kıydığı nikahlarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “çok çocuk” tavsiyesini çiftlere anımsatarak, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın evlenen çiftlerimize yaptığı çok çocuk tavsiyesini yine kendilerine anımsatıyorum” dedi. Başkan Oğuz bu kapsamda, 60’ye yakın çiftin nikahını bizzat kıydı. Başkan Oğuz ayrıca, kıydığı nikahlarda, kadına karşı şiddet olaylarına dikkati çekerek, “Çiftlerimize özellikle de damatlarımıza, kadına karşı şiddet olaylarını anımsatarak, bu konuda hassasiyet göstermelerini istiyorum. Kadınlarımız bizim başımızın tacıdır. Onlara karşı her türlü şiddet olayının karşısındayız” diyor. Oğuz, evlenen tüm çiftlere bir ömür boyu mutluluklar dilediğini belirterek, hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.
6.7.2022