WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
400 ÖĞRENCİYE OKUL KIYAFETİ VE KIRTASİYE SETİ
Kahramankazan’da ihtiyaç sahibi öğrenciler unutulmadı

400 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye seti


Kahramankazan Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ilçe genelindeki ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin çocuklarını unutmadı. Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un öğretmen eşi Nergiz Oğuz belediye ekipleriyle birlikte evlerinde ziyaret ettiği 400 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye seti hediye etti.


Sosyal yardımlar konusunda yaptığı uygulamalarla dikkati çeken Kahramankazan Belediyesi, yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelerin yüzünü güldüren bir yardıma imza attı. Belediye bu kapsamda ilçe genelinde yaklaşık 400 öğrenciye okul kıyafeti ve kırtasiye seti yardımında bulundu. Belediye ekipleri evlerinde ziyaret ettikleri ailelere ve öğrencilere okul kıyafetlerini ve kırtasiye setlerini takdim etti. Belediye ekiplerine, Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz’un kendisi gibi öğretmen olan eşi Nergiz Oğuz da eşlik etti. Oğuz ziyaret ettiği evlerde ailelerle ve çocuklarla tek tek ilgilenerek kendileriyle sohbet etti. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere ve ailelere başarılar dileyerek, her zaman yanlarında oldukları mesajını iletti. Okul kıyafetlerini ve kırtasiye setlerini alan öğrencilerin sevinçleri ise görülmeye değerdi. Öğrenciler ve aileler bu anlamlı destekleri dolayısıyla belediyeye teşekkür etti.


Öğrencilerimizin emrindeyiz


Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, 57 bin nüfuslu ilçelerinde 13 bine yakın öğrenci bulunduğunu belirterek, Kahramankazan’ın bir eğitim kenti olduğunu söyledi. Göreve geldiği günden bu yana öğrenci, öğretmen ve velilerin her zaman yanında olduklarını ifade eden Oğuz, “Bu doğrultuda öğrencilerimizi asla yalnız bırakmıyoruz. Özellikle ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarına ayrı bir önem veriyoruz. Tüm yavrularımız okuyabilsin diye ilemezden geleni yapıyoruz. Bu okul kıyafetleri ve kırtasiye setleri yavrularımız için küçük bir hediye. Tüm öğrencilerimizin her zaman emrindeyiz” diye konuştu.
Nergiz Oğuz da, ziyaret ettiği evlerde öğrencilerin mutluluk ve neşelerini görmenin her şeyden değerli olduğunun altını çizerek, “Yavrularımızın yüzlerindeki sevinci görmek bizim için çok önemli. Öğrencilerimize başarılarla dolu bir yıl diliyorum” dedi.
9.9.2021