WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
KORONAVİRÜS BİLE DURDURAMADI
KORONAVİRÜS BİLE DURDURAMADI

6 ayda 174 yeni iş yerine ruhsat

Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluğa karşın, Türkiye’de en hızlı gelişen ilçeler arasında yer alan Kahramankazan, girişimcilerin gözdesi olmayı sürdürüyor. Kahramankazan Belediyesi, 55 bin nüfusa sahip olan ilçede 2020’nin ilk yarısında 174 yeni işletmeye ruhsat verdi.

Kahramankazan, 2020 yılında da iş yeri açmak isteyen girişimcilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan ekonomik durgunluğa rağmen, Kahramankazan Belediyesi 2020’nin ilk yarısında başvuruda bulunan 174 yeni işletmeye ruhsat verdi. 55 bin nüfusa sahip olan Kahramankazan’da, hizmet sektöründe faaliyet gösterenlerin yanı sıra, imalathane, atölye ve fabrika gibi yoğun istihdam alanı barındıran iş yerleri de bulunuyor.

Her türlü kolaylığı sağlıyoruz

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, sürekli gelişen ve gelişime açık bir ilçe olduklarını belirterek, “Kahramankazanımız bu özelliğiyle yatırımcı ve girişimcileri kendisine çekiyor. Farklı farklı sektör ve alanlarda faaliyet gösteren birçok işletme ilçemizde açılıyor. Bizler de Kahramankazan Belediyesi olarak, yeni açılan ilçemize istihdam ve katkı sağlayan iş yerlerimize elimizden gelen desteği veriyoruz. Bu anlamda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıklıkla ifade ettiği gibi istihdam sağlayan tüm yatırımcılarımız, üreticilerimiz, girişimcilerimiz başımızın tacıdır. Yatırımcı ve girişimcileri ilçemize çekmek için elimizden geleni yapmayı sürdürüyoruz. Onlara her türlü kolaylığı sağlıyoruz” diye konuştu.
3.7.2020