WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
BAŞKAN AMCA MİNİMİNİ BİRLERİ YALNIZ BIRAKMADI
Eğitimci kimliği ile ön plana çıkan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, uyum eğitimi dolayısıyla erken ders başı yapan birinci sınıf öğrencilerini okulun ilk gününde yalnız bırakmadı. Birinci sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret eden Başkan Oğuz, kendisine “Başkan Amca” diyerek hitap eden minik öğrencilere kırtasiye seti hediye etti.
Kahramankazan’da 21 yıl öğretmenlik, okul müdürlüğü ve son olarak da ilçe milli eğitim müdürlüğü yapan Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, uyum eğitim dolayısıyla erken ders başı yapan birinci sınıf öğrencilerine anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Gazi İlkokulu’nu ziyaret ederek, minik öğrencileri yalnız bırakmayan Başkan Oğuz’a, kendisi gibi öğretmen olan eşi Nergiz Oğuz da eşlik etti. Başkan Oğuz, sınıfa girişinde minik öğrenciler tarafından “Hoş geldin Başkan Amca” diyerek karşılandı. Başkan Oğuz, burada minik öğrencilerle sohbet ederek, okullarını nasıl bulduklarını ve okula alışıp alışamadıklarını sordu. Minik öğrencilere “Sizler Türkiye’nin geleceğisiniz, geleceğin cumhurbaşkanları, belediye başkanları, polisleri, askerleri, öğretmenlerisiniz. Her zaman yanınızdayız” diyen Başkan Oğuz, minik öğrencilere kırtasiye seti hediye etti. Kırtasiye setlerini alan minik öğrencilerin neşeleri görülmeye değerdi. Başkan Oğuz daha sonra okuldaki öğretmen ve velilerle de sohbet etti.
Her zaman yanınızdayız
Başkan Oğuz, okuldaki ilk günlerinde minik öğrencilerle bir arada olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin ve geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı ilk günlerinde yalnız bırakmadık. Onların heyecanlarına mutluluklarına ortak olduk. Yıllarca bizlere ciğerparelerini, evlatlarını emanet eden halkımız, sevgili öğrencilerimiz ve değerli öğretmenlerimiz ile aramızda sıkı bir bağ oluştu. Kahramankazan önümüzdeki süreçte diğer tüm alanlarda olacağı gibi eğitim alanındaki yatırımlarla da adından söz ettiren bir ilçe olacak. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin her zaman yanındayız” diye konuştu.
9.9.2019