WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
BAŞKAN OĞUZ 110 ÇİFTİN NİKAHINI KIYDI
Yaklaşık 53 bin nüfusa sahip olan Kahramankazan'da 2019’un ilk yarısında 151 çift dünyaevine girdi. 31 Mart yerel seçimlerinde göreve gelen Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bu nikâhların 110’unda nikâh memurluğu görevini üstlendi.
Kahramankazan Belediyesi Evlendirme Birimi tarafından bu yılın ilk altı ayında 151 çiftin nikâh kıyma işlemleri gerçekleştirildi. Bu nikâhların 110’u ise 31 Mart seçimlerinde Kahramankazan Belediye Başkanı seçilen Serhat Oğuz tarafından kıyıldı. Kahramankazan Belediyesi Nikâh Salonu'nda kıyılan nikâhlarda, isteyen çiftlerin nikâhları salona kurulan ses ve görüntü sistemiyle “kahramankazan.bel.tr” üzerinden de canlı izlenebildi. Böylece çiftlerin, nikâh törenlerine katılamayan yakınları da bu mutlu güne tanıklık etme fırsatı buldu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anımsattı
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz da, kıydığı nikâhlarda evlenen tüm çiftlere ömür boyu mutluluklar dileyerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok çocuk tavsiyesini anımsattı. Başkan Oğuz, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın evlenen çiftlerimize yaptığı çok çocuk tavsiyesini yine kendilerine anımsatıyorum. Artık bu bir devlet politikası haline geldi. Biz de bu tavsiyeyi kendilerine anımsatmayı görev biliyoruz” dedi.
11.7.2019