WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
MİNİK PİSİ PİSİ İÇİN SEFERBERLİK
Minik pisi pisi için seferberlik
Kahramankazan Belediyesi ekipleri, sokakta baygın halde bulunan kedi yavrusunun yardımına koştu. Bir buçuk aylık olan ve zehirlendiği değerlendirilen minik pisi pisinin tedavisi sürüyor.
Sokak ve yabani hayvanlara yardım konusunda yaptığı çalışmalarla fark yaratan Kahramankazan Belediyesi, son olarak bir buçuk aylık yavru bir kedinin yardımına koştu. Lise öğrencisi bir genç, sokakta baygın halde bulduğu kedi yavrusunu, Kahramankazan Belediyesi Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirdi. Uzman veteriner hekimler burada, hemen minik kedi yavrusuna ilk müdahaleyi yaptı. Kusma, titreme ve gözlerin dışarı çıkması gibi belirtiler gösteren minik kedi yavrusunun zehirlendiği değerlendiriliyor. Veteriner hekimler ve merkez personeli tedavisi süren minik pisi pisiyi eski sağlığına kavuşturmak için var güçleriyle çalışıyor.
Elimizden geleni yapıyoruz
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, sokak hayvanlarına ve doğadaki yabani hayvanlara karşı her zaman duyarlı olduklarını belirterek, “Onlar bizim yaşam alanımızı paylaştığımız dostlarımız. Dostlarımız için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz” dedi. Minik kedi yavrusunun en kısa sürede eski sağlığına dönmesi için uzman personelin elinden geleni yaptığını ifade eden Ertürk, Ertürk, “Uluslararası hizmet kalitesine sahip olan tam donanımlı Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ilçe genelindeki can dostlarımıza yardım ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda gönül belediyeciliğini en iyi şekilde uygulamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda hizmetlerimizin yanı sıra, toplumumuzun tüm kesimlerinin gönüllerine girmekle kalmıyoruz. Can dostlarımız için de elimizden geleni yapıyoruz ” diye konuştu.
3.12.2018