WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
ŞEHİT MUHTAR ANAR UNUTULMADI
ŞEHİT MUHTAR ANAR UNUTULMADI
19 Ekim Muhtarlar Günü’nde, FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’nden kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-6’ları engellemeye çalışırken şehit olan 9 Kahramankazanlı arasında yer alan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar unutulmadı.
19 Ekim Muhtarlar Günü Kahramankazan’da kutlandı. Milli Egemenlik Parkı’nda gerçekleştirilen törene Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Kaymakam Engin Aksakal ve ilçe protokolü ile muhtarlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla devam etti. Burada muhtarlar adına konuşan Kahramanakazan Atatürk Mahallesi Muhtarı Murat Çaylak, kendilerini bu özel günlerinde yalnız bırakmayan Başkan Ertürk ve Kaymakam Aksakal’a tüm muhtarlar adına teşekkür ederek, 15 Temmuz’da şehit düşen Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar’ı tüm kalpleriyle andıklarını söyledi.
Demokrasinin ilk kademesi
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de, FETÖ darbe girişiminin komuta merkezi olan Akıncı Üssü’nden kalkarak sivil halkı, TBMM’yi ve devlet kurumlarını bombalayan F-6’ları engellemeye çalışırken şehit olan Kahramankazan Ahi Köyü Muhtarı Ali Anar başta olmak üzere tüm muhtarların günlerini kutladı. Yerel yönetimlerin temel taşı ve ilk basamağı olan muhtarların her zaman yanlarında olduklarını belirten Ertürk, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda millete hizmetin ilk kademesi, demokrasinin yerel ölçekteki ilk adımı olan muhtarlarımızı asla yalnız bırakmıyoruz. Millete hizmet yolunda tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum” dedi.
1.11.2018