WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
AVRUPA GENÇLER BOCCE ŞAMPİYONASI'NI RENKLİ AÇILIŞ
Avrupa Gençler Bocce Şampiyonası’nı renkli açılış
Türkiye’de bocce sporunun merkezi olan Kahramankazan’ın ev sahipliği yaptığı Avrupa Gençler Bocce Şampiyonasıdüzenlenen törenle başladı. 9 ülke milli takımlarının katıldığı şampiyona 4 Ağustos’a kadar sürecek.
Kahramankazan Kent Meydanı’nda düzenlenen şampiyonanın açılış törenine Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Spor Genel Müdür Ömer Altunsoy, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Mutlu Türkmen, Avrupa Bocce Federasyonu Başkanı BrunoCassarini ile şehit yakınları ve gaziler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Tarlada misketten uluslararası organizasyonlara
Başkan Ertürk burada yaptığı konuşmada, başkan seçildiği 2004 yılı öncesinde Kazan Köyü olarak anılan Kahramankazan’ın geride kalan 14 yılda tüm alanlarda büyük bir değişim ve gelişim geçirdiğini belirterek, Ankara’nın metropol ilçeleri arasına girmeyi başardığını, hatta Avrupa’dan da takip edilen bir ilçe haline geldiğini söyledi. Spor alanında da önemli bir gelişim kaydettiklerini ifade eden Ertürk, “2004 öncesinde kepçe oyuklarında yüzmeye çalışan, tarlalarda misket oynayan gençlerimiz artık, uluslararası standartlarda spor salonlarında, futbol sahalarında, yüzme havuzlarında ve spor komplekslerinde spor yapıyor. Uluslararası spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyoruz. 53 bine yakın nüfusumuz olmasına karşın, spor kulübümüzde 1500’e yakın lisanslı, 5000 bine yakın da aktif sporcumuz bulunuyor. Bocce sporunun ise Türkiye’deki merkeziyiz ve Türk Milli takımının da bel kemiğini oluşturuyoruz” diye konuştu.

Kahramankazan’ı dünya tanıyor
Türkmen de, Kahramankazan’ın bocce sporunda tüm dünya tarafından bir şehir olduğunu belirterek, “Kahramankazan ilçe olmasına karşın dünyçapında bu spor sayesinde Türkiye’deki illerden biri olarak biliniyor” dedi. Cassarini de, kendilerine gösterdiği misafirperverlik için turnuvaya katkılarından dolayı Başkan Ertürk’e ve Kahramankazan halkına teşekkür etti.

Renkli görüntüler
Şampiyonanın açılış töreninde Ankara seymenlerinin sunduğu gösteri büyük beğeni toplarken, tüm milli takım sporcuları, protokol ve davetliler Kahramankazan sokaklarında bir geçit töreni yaptı. Bu sırada korteje bir orkestra da müzikleriyle eşlik etti. Kahramankazanlılar, yürüyüş sırasında sporculara sevgi gösterilerinde bulundu
9 ülke katıldı
Turnuva kapsamında Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Rusya, Ukrayna, İtalya, Letonya, Slovakya, San Marino ve Macaristan milli takımlarının da aralarında bulunduğu 9 ülke yarışacak. Şampiyona 4 Ağustos’a kadar sürecek.
2.8.2018