WhatsApp Hattı
0552 444 39 02
BELEDiYE İŞLEMLERİ
ANKET
Web Sitemizi Beğendiniz mi?
Mükemmel
Güzel
Fena Değil
Beğenmedim
CAMİLER RAMAZAN’A HAZIR
CAMİLER RAMAZAN’A HAZIR
Kahramankazan Belediyesi temizlik ekipleri, yaptıkları yoğun çalışmalar sonunda ilçe genelindeki tüm cami ve mescitleri Ramazan Ayı için hazır hale getirdi. Ekipler, Ramazan ayı süresince cami ve mescitlere günlük olarak gül esansı uygulaması da yapacak.
Kahramankazan’daki cami ve mescitleri sürekli olarak periyodik aralıklarla temizleyen Kahramankazan Belediyesi ekipleri, Ramazan ayı nedeniyle camilerdeki temizlik çalışmalarını tamamladı. Cami ve mescitleri sürekli olarak temizleyen ekipler, Ramazan ayı boyunca vatandaşların daha temiz ve ferah şekilde namazlarını kılmaları için duvarlar, halılar, kapı ve pencereler ile camların temizliğini yaptı. Ekipler ilçedeki 70 kadar cami ve mescidin temizliğini tamamlayarak Ramazan ayı için hazır hale getirdi. Ekipler Ramazan ayı süresince cami ve mescitlere günlük olarak gül esansı da sıkacak. Belediye ekipleri ayrıca, cami ve mescitlerin çevre düzenlemelerini de yaparak, buralara çiçek, ağaç ve çim ekimi yaptı. Ekipler, cami ve mescitlerin bahçelerindeki hasarlı bankların onarımını da yaptı.
Pırıl pırıl yaptık
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, “Halkımız ramazan ayı süresince başta teravih namazları olmak üzere tüm namazlarını daha temiz ve ferah bir ortamda eda edecek. Cami ve mescitlerimizi pırıl pırıl yaparak, Ramazan ayı için camilerimizi hazır hale getirdik. Tüm İslam Alemi ve Türkiye’nin Ramazan-ı Şeriflerinin mübarek olmasını Allah’dan niyaz ediyorum” diye konuştu.
14.5.2018